You are currently viewing Co powinno cechować usługę transportu ciężarowego?

Co powinno cechować usługę transportu ciężarowego?

Transport ciężarowy jest podstawową opcją, którą wybiera wiele przedsiębiorstw. Nic dziwnego – jest znacznie bardziej atrakcyjny z pewnych względów niż na przykład transport kolejowy. Wybierając sprawdzoną firmę oferującą transport ciężarowy, mamy pewność, że nasz ładunek będzie bezpieczny od samego załadunku po jego załadowanie, nawet w odległym miejscu, na przykład w innym kraju. Najlepiej postawić na taką firmę, która posiada własny tabor.

Tani transport jest dobry

transport ciężarowyNiektórzy przedsiębiorcy otwierają firmę transportową, a sami wynajmują pojazdy, którymi chcą realizować zlecenia – jest to dość spore utrudnienie i tak naprawdę świadczy o nieprofesjonalizmie firmy, dlatego takich przedsiębiorstw lepiej unikać. Jaka powinna być więc firma transportowa? Przede wszystkich musi charakteryzować się rzetelnością. Klienci muszą mieć pewność, że usługi będą wykonywane terminowo. Jeżeli umówiony został załadunek na godzinę 9:00, to kierowca musi podjechać dokładnie o 9:00, nie pięć czy dziesięć minut później, bo musiał stanąć na postoju i zapalić papierosa czy wejść do sklepu. Terminowość jest podstawową cechą, która wyróżnia dobrą firmę transportową. Drugą ważną sprawą jest bezpieczeństwo ładunku – każdemu zależy na tym, aby jego towar dostał bezpiecznie na miejsce. W innym przypadku nikt by się nie decydował na taką formę transportu.

transport ciężarowyOczywiście nawet najbardziej doświadczony kierowca nie ma wpływu na okoliczności zewnętrzne – na przykład na brawurę jazdy innego kierowcy. Jednak dobra firma transportowa jest zawsze ubezpieczona na takie czynniki, dlatego osoba, która zawierzyła firmie ładunek, może liczyć na zwrot pieniędzy zależnie od jego wartości. Równie istotny jest standard floty pojazdowej – samochody ciężarowe muszą być całkowicie sprawne techniczne, po przeglądach. Klient musi mieć pewność, że taki pojazd bez problemu dotrze nawet do najbardziej oddalonego celu. Zwracajmy uwagę na to, jakiej ładowności jest tabor. Niektóre firmy oferują na przykład pojazdy o ładowności do 24 ton – to wystarczająco, aby przetransportować nawet wyjątkowo ciężkie ładunki czy dużą ich ilość. Dla wielu zleceniodawców ważna będzie także cena. Taki tani transport ciężarowy ze Śląska wcale nie musi być jednak zły.

Obecnie na rynku panuje tak duża konkurencyjność, że możliwym jest, iż firmy będą obniżać ceny swoich usług, aby przyciągnąć klientów. Nie znaczy to jednak, że wraz z ceną spada jakość. Wręcz przeciwnie – taka firma zyskuje wielu klientów, ma duże zyski pieniężne, a dzięki temu może jeszcze bardziej starać się, aby jej usługi zawsze charakteryzował najwyższy poziom.