You are currently viewing Co można zrobić z kuchenną ścianą?

Co można zrobić z kuchenną ścianą?

Oczywiście pytanie powinno brzmieć “Co można zrobić z kuchenną ścianą poza położeniem kafelków, zwykłym pomalowaniem i zastawieniem jej meblami?”

Kuchnię na pewno ożywi miejsce, w którym można pozostawić informacje, notatki czy przepisy. Można do tego celu wykorzystać tablicę korkową… Można też pisać wprost na ścianie i przyczepiać na niej zdjęcia. Jak? Do tego celu jest potrzebna farba magnetyczna i farba tablicowa. Najpierw ścianę maluje się pierwszą farbą – dwie, trzy warstwy – a następnie tablicową – również dwie, trzy warstwy. Cena farb może nieco odstraszać, na szczęście jednak farbę tablicową można wykonać samodzielnie, dodając do zwykłej farby akrylowej talk (stołowa łyżka na 100 ml farby, dokładnie wymieszać, nanosić pędzlem). Dzięki temu ściana, po której można pisać, nie musi się wcale odróżniać kolorem od reszty, jedynie jej matowe wykończenie będzie się odznaczać. Jeśli pod nią znajdzie się farba magnetyczna, rezultatem będzie wielofunkcyjna ściana, który spodoba się i przyda każdemu członkowi rodziny i zadziwi gości.

Przy okazji zdjęć – kto nie chciałby mieć ulubionego zdjęcia z wakacji na ścianie w formacie większym niż 10×15? Zdjęcie w wysokiej jakości pozwala na stworzenie z niego oryginalnej fototapety. Jeśli braknie zdjęcia, które nadawałoby się do tego celu, można zapewnić sobie okienko na świat (np. w weneckie czy paryskie uliczki, na most brooklyński, nad brzeg morza, do tajemniczego ogrodu…) dzięki gotowej fototapecie. Nie trzeba obawiać się, że szybko się zniszczy, ponieważ standardem dla fototapet do kuchni jest ich laminowanie, dlatego można je myć bez obaw o uszkodzenie, a dzięki podkładowi z fizeliny tapeta jest grubsza i wytrzymalsza.
Do kuchni polecane są też fototapety z powtarzalnym wzorem, które świetnie wpasowują się w ścianę między blatem a górnymi szafkami.

 

farba tablicowa

Malediwy

plaża