You are currently viewing Charakterystyka i zalety bram segmentowych

Charakterystyka i zalety bram segmentowych

W dzisiejszych czasach wybór wyposażenia domu i garażu jest niemalże nieograniczony. Nowoczesne rozwiązania mają wielu zwolenników, ponieważ umożliwiają wygodne użytkowanie. Bramy garażowe są tego dowodem, oprócz tego, że mają chronić wnętrze, to estetycznie prezentują się na posesji i są w pewien sposób jej wizytówką.

Atuty bram segmentowych

Dom z garażemZazwyczaj segmentowe bramy garażowe wykonane są ze stali lub aluminium. Składają się z paneli, które produkowane są na wymiar według oczekiwań klienta. Wnętrze z kolei wypełnia się pianką poliuretanową, by zachować wysoką izolacyjność termiczną, co przekłada się na energooszczędność. Z kolei mechanizmy wzmacniające są zabezpieczane przed korozją, a dodatkowe okucia i zawiasy zapewniają lepszą mobilność. Dlatego wybór klientów zazwyczaj pada na wytrzymałe bramy segmentowe Kielce to miasto, w którym znajduje się wielu dystrybutorów tego rodzaju konstrukcji. Garaż nie jest jednak jedynym miejscem ich przeznaczenia. W obiektach przemysłowych również znajdują zastosowanie. Wówczas różnią się wymiarami i estetyką. Co więcej, bramy tego typu mogą posiadać dodatkowe udogodnienia, np. napęd, drzwi, klamki, zamki, rygle, kratki wentylacyjne czy różnego kształtu otwory okienne. Tego rodzaju bramy posiadają wiele atutów. Jednym z nich jest bezpieczeństwo.

Nowoczesny domNiemalże wszystkie modele wyposażone są w zabezpieczenia przeciążeniowe i takie, które w przypadku zerwania sprężyn chronią przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Konstrukcja pozwala również zaoszczędzić sporo miejsca przy zamykaniu i otwieraniu, ponieważ podciąga się do sufitu. Ponadto bramy segmentowe cechują się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Występują w eleganckich wzorach i kolorach, dzięki czemu można dobrać model pasujący do estetyki otoczenia. Kolejną zaletą tych produktów jest trwałość i solidność. Dzięki wyposażeniu bramy w dodatkowe udogodnienia te działają bezawaryjnie przez wiele lat. Ponadto zautomatyzowane systemy zapewniają niezawodną i cichą pracę, co jest niezwykle komfortowe. Konstrukcja bramy z segmentu sprawia, że nie zamyka się ona w sposób gwałtowny, chroni palce przed bolesnym przytrzaśnięciem.

Cechą bram segmentowych jest również to, że ich montaż jest nieinwazyjny, przez co nie trzeba wykonywać dodatkowo kosztownego remontu. Z kolei wbudowane fotokomórki uniemożliwiają zamknięcie bramy, gdy w świetle wjazdu znajduje się przeszkoda. Zakup tego typu wyposażenia zwykle jest inwestycją na lata, dlatego warto wybrać sprawdzonego producenta, który zapewnia najwyższej jakości produkty.