You are currently viewing Ekskluzywna kuchnia w stylu klasycznym

Ekskluzywna kuchnia w stylu klasycznym

Style dekoratorskie występują w najróżniejszych odmianach, które znacznie się od siebie różnią. Warto wybrać ten, który najbardziej spodoba się domownikom. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o projektowanie kuchni, z której korzysta się codziennie, a także podczas odświętnych okazji.

Klasyczne kuchnie na wymiar

ekskluzywne kuchnie Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na ekskluzywne pomieszczenie jest styl klasyczny, który – nie bez podstaw – kojarzy się z harmonią, czystością i białym kolorem. Warto poznać zasady dotyczące aranżowania klasycznej i ekskluzywnej kuchni, aby jak najlepiej wykorzystać je w swojej przestrzeni do życia. Istotną cechą kuchni w stylu klasycznym jest właściwa kolorystyka. Projektując pomieszczenie, powinno się wykorzystywać stonowane barwy, takie jak biel, beż oraz brąz. Ten ostatni kolor mogą mieć liczne meble – blaty, krzesła oraz stoły. Brązowa może być też posadzka. Ekskluzywne kuchnie na wymiar wykonane w stylu klasycznym nie mogą obyć się bez białych lub beżowych frontów szafek.

ekskluzywne kuchnie Ciekawym pomysłem na ściany są jasne płytki z cegły lub ceramika. W przypadku luksusowej kuchni warto postawić także na elementy zdobień ze złota, które doskonale wkomponują się w harmonijny układ stonowanych kolorów. Ważną kwestią jest właściwy dobór mebli. Śmiało można zdecydować się na antyki, które znakomicie pasują do klasycznej kuchni. Aby jednak nie przesadzić z akcentem starodawnych dekoracji, należy je przemieszać z prostymi modelami pozbawionymi zdobień. Najważniejszym meblem do ekskluzywnej kuchni na wymiar jest duży stół do wspólnego jedzenia posiłków. Jego nogi i boki powinny być udekorowane rzeźbieniami, które podkreślą wyjątkowość mebla. Warto postawić na droższy materiał wykonania elementów ekskluzywnej kuchni. Wspaniale sprawdzi się dębina, którą można przemalować cienką warstwą białej farby, tak aby słoje drewna pozostały wyraźne. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie blatu w naturalnym kolorze, a zabarwienie na biało nóżek stołu. Gdy meble na wymiar będą już gotowe, można zabrać się za dekorowanie kuchni detalami. Jednymi z najczęściej spotykanych w stylu klasycznym ozdób są zegary ścienne czy lustra. Te ostatnie optycznie powiększają przestrzeń, której nie może zabraknąć w kuchni tego rodzaju. Projektując klasyczne pomieszczenie, w którym domownicy będą przyrządzać i spożywać posiłki, należy pamiętać o kolorystyce, materiałach i dekoracjach.

Wykonane z drewna dębowego meble o naturalnej lub białej barwie doskonale wpasują się w pozostałą część kuchni. Ważne, aby jasną barwę skontrastować brązem i beżem obecnym np. na ścianach czy w postaci licznych dodatków, takich jak wiklinowe koszyki, wazony czy lampy.