You are currently viewing Charakterystyka stylu nowoczesnego

Charakterystyka stylu nowoczesnego

Każdy z nas marzy o idealnej aranżacji swojego wnętrza. Wszystko powinno zacząć się od wyboru stylu jaki chcemy, aby dominował w naszym domu. Górujące na rynku style wnętrz zaczynające się od skandynawskiego, retro a także prowansalskiego kończąc na industrialnym i nowoczesnym. Ten ostatni zajmuje najwyższą pozycje w najczęściej wybieranych.

Wnętrza w stylu nowoczesnym

projektowanie wnętrzProjektowanie wnętrz małopolskie style nowoczesne znajduje się na wysokiej pozycji wykorzystywanych stylów z podziałem na województwa. Wspomniany wcześniej styl nowoczesny charakteryzuje się dużym minimalizmem. Ale zacznijmy od tego na, co się dzieli. Pierwszy to styl minimalistyczny. Kładzie jeszcze większy nacisk na prostotę niż klasyczny nowoczesny. Założeniem tego stylu jest wyciszenie, osiągniecie spokoju i harmonii. Drugi zupełnie przeciwny wyróżniający się szeroką gamą kolorów i nawiązujący do estetyki pop-artu. Skupiano się na mocnych zestawieniach kolorów, urozmaicając je kolorowymi grafikami, plakatami, a na dodatek dodając do tego rażący mebel np.: w kolorze żółtym. Lecz z tym stylem trzeba bardzo uważać. Ponieważ jest cienka granica między style nowoczesnym nawiązującym do pop-artu, a kiczem. Tym, co wyróżnia styl nowoczesny to wszechobecna prostota. W wystroju dominują proste linie, a także nieskomplikowane figury geometryczne: koła i wielokąty. Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem tego stylu skupia także dużą uwagę na dobrze dobrane światło, a także przestrzeń.

projektowanie wnętrzDlatego odchodzi się od dodatków, aranżując ich do minimum. Rolę zdobienia zastępują stoliki kawowe, czy lampy wolnostojące. Aby jeszcze bardziej otrzymać dużą przestrzeń stosuje się łączenia- salon z kuchnią, przed pokój z salonem, a także, co okazuje się najlepszym trafem sypialnia z łazienką. Teraz nawet możemy zobaczyć w gotowych już surowych projektach od deweloperów taki układ mieszkań, co oznacza przekonanie się przez klientów do takie takiego stylu. Ważnym elementem w stylu nowoczesnym jest także dobór odpowiednich kolorów. Paleta barw odpowiadająca temu stylowi to przede wszystkim biel, szarość, a także czerń i beż. Kolory należą do stonowanych, dlatego aby jakoś ożywić całe wnętrze popularne stało się wprowadzanie pewnych akcentów w połączeniu z kolorami rzucającymi się w oczy takim jak np.: czerwony i żółty, będzie to idealne przełamanie od tych jednostajnych kolorów. Ostatnim ważnym elementem jest dobór podłogi.

W tym stylu stawia się na deskę lub panel z imitacją drewna. Częstym rozwiązaniem okazują się także płytki drewnopodobne. Uogólniając styl nowoczesny z założenia kieruje się dwoma mantrami: prosto i nowocześnie. Lecz lubi mieszać się z innymi stylami zachowując swoje podstawowe założenia.