You are currently viewing Jak zabezpieczyć budynek przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć budynek przed włamaniem?

Według statystyk największa liczba włamań ma miejsce latem, głównie dlatego że wiele osób wyjeżdża w tym okresie i pozostawia swoje domy bez opieki. W ten czas złodzieje wykorzystują nieobecność właścicieli oraz ich sąsiadów.

Rolety opuszczane ręcznie lub elektrycznie

rolety zewnętrzneDlatego właśnie ważne jest by odpowiednio dom zabezpieczyć nie tylko na czas naszej nieobecności, ale także i w momencie gdy w budynku przybywamy, bowiem niejednokrotnie może to zadecydować o naszym bezpieczeństwie. Z danych policji wynika, że 80% włamań następuje przez okno, z tego względu to przede wszystkim od nich powinniśmy zacząć zabezpieczanie domu. Najbardziej znanym sposobem uniemożliwienia wtargnięcia osobom postronnym do mieszkania przez okno jest założenie krat. Jednak nie oszukujmy się kraty szpecą wygląd budynku, a w dodatku zasłaniają nam widok z okna. Wprawdzie możemy je uchylić, jednak jest to niewygodne i problematyczne. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będą antywłamaniowe rolety zewnętrzne. Wykonane są one z aluminiowych profili o ściankach grubości 5 mm, tworzących szczelny pancerz. Dodatkowym zabezpieczeniem są podwyższające odporność na włamania, wzmocnienie dolnej listw oraz maskownice prowadnic, które uniemożliwiają ich odkręcenie, a także zamek montowany w dolnej lub środkowej listwie pancerza.

rolety zewnętrzneNiezwykle istotne jest prawidłowe zainstalowanie rolet, bowiem od tego zależy ich skuteczność. Na szczęście obecnie większość firm oferuje rolety zewnętrzne z montażem w Szczecinie. Opuszczanie i podnoszenie rolet może odbywać się ręcznie lub elektrycznie.Zdecydowanie elektryczny system podnoszenia jest wygodniejszy w użytku. Rolety można podłączyć do sterowników czasowych lub czujników zmierzchowych dzięki czemu samodzielnie będą się zamykały kiedy przyjdzie na to czas. Rolety antywłamaniowe możemy założyć również i na drzwi, szczególnie jest to potrzebne, jeśli posiadamy szklane drzwi na taras. Poza odpowiednim zabezpieczeniem głównym wejść do budynku warto również zainstalować alarm antywłamaniowy, który w razie w targnięcia do domu osób niepożądanych poinformuje o tym nie tylko nas ale i sąsiadów w koło. Integrując system alarmowy z zatrudnioną firmą ochroniarską, możemy już całkowicie czuć się bezpiecznie, albowiem w razie włamania, nawet pod naszą nieobecność, zawsze pod dom przyjedzie ktoś, kogo zadaniem jest uniemożliwienie złodziejom kradzieży.

Co najważniejsze systemy alarmowe w żadnym stopniu nie ingerują w wygląd budynku, natomiast rolety antywłamaniowe są wykonywane tak, by po montażu wyglądały estetycznie i wpasowały się w elewację domu.