You are currently viewing Wysokiej klasy grzejniki konwektorowe

Wysokiej klasy grzejniki konwektorowe

Poszukując nowoczesnych rozwiązań z branży grzewczej, z pewnością w pewnym momencie natkniemy się na grzejniki konwektorowe. Producenci uważają to rozwiązanie za niezwykle ekologiczne, a przy tym ekonomicznie. Zatem jeżeli te kwestie są dla nas ważne, z pewnością będzie to dobry wybór.

Grzejniki konwektorowe zawsze idealne

grzejniki konwektoroweGrzejniki konwektorowe mogą być montowane w pomieszczeniach o przeróżnym zastosowaniu, wszędzie sprawdzą się równie dobrze. Jeśli chodzi o mieszkania – możemy umieścić je w sypialni, pokoju dziennym, pokoju dziecka, a także w kuchni czy w garderobie. Przede wszystkim wielką zaletą takich grzejników jest ich elegancki design – są one nie tylko funkcjonalne, ale także mogą stanowić element ozdobny w pomieszczeniu. Producenci oferują szeroki wybór wzorów, kolorów oraz stylów wykończenia, dlatego bez problemu znajdziemy taki grzejnik konwektorowy, który podkreśli charakter danego wnętrza. Oprócz wyglądu zewnętrznego, wśród zalet producenci wymieniają także szybki i całkowicie bezproblemowy montaż. Nie musimy wołać profesjonalnych monterów, gdyż nie tylko oni poradzą sobie z takim zadaniem – równie dobrze możemy przeprowadzić montaż samodzielnie. Najpierw jednak zastanówmy się nad doborem odpowiedniej mocy grzejnika. Pod tym względem producenci również nie zawodzą, ponieważ oferują nam wiele ciekawych opcji.

grzejniki konwektorowePamiętajmy, aby dostosować moc do wielkości pomieszczenia, a także do tego, czy są miejsca we wnętrzu, którędy ciepło może w nadmiarze uciekać. W przypadku posiadania nie do końca szczelnych okien, z pewnością konieczne będzie zastosowanie grzejnika konwektorowego o nieco większej mocy. Ale oczywiście możemy też po prostu uszczelnić te okna, dzięki czemu ciepło nie będzie miało którędy uciekać. Grzejniki konwektorowe to naprawdę dobry wybór, możemy zdecydować się na grzejniki poziome lub pionowe. Możemy zdecydować się na przykład na grzejnik poziomy 2-warstwowy wyposażony w dwa konwektory. Jest on dostępny w różnych długościach – od 500 do 4000 m, a także w różnych wysokościach – od 140 mm do nawet 790 mm. Możliwości zatem mamy naprawdę wiele, podobnie jeśli chodzi o konwektorowe grzejniki pionowe. Ponadto możemy zdecydować się na wyposażenie dodatkowe, na przykład na konsolę ścienną, która sprawi, że grzejnik zostanie skutecznie zabezpieczony przed przechyłem.

Z pewnością to przydatne rozwiązanie, jeśli mamy dzieci i chcemy zapewnić im bezpieczeństwo. Innym dodatkiem, który możemy zakupić, jest zawieszka ścienna do grzejnika pionowego, dzięki której jeszcze bardziej ułatwimy sobie montaż. Bez wątpienia grzejniki konwektorowe są dobrym sposobem na ogrzewanie budynków mieszkalnych.

Dodatkowe informacje o grzejnikach konwektorowych na: https://www.jaga.com.pl/