You are currently viewing Rodzaje lekkich paneli ściennych

Rodzaje lekkich paneli ściennych

Obecnie podczas odnawiana pomieszczenia, nie trzeba skupiać się tylko na pomalowaniu ścian na inny kolor i zmianie dywanu. Bardzo łatwo można odmienić każde wnętrze za pomocą odpowiednich dodatków. Jednym z najpopularniejszych są panele ścienne. Dostępne są w każdym sklepie branżowym i produkowane z materiałów, które mają zróżnicowane właściwości.

Panele 3D na ściany

panele ścienne 3DDzięki temu bez problemu można dopasować je do swoich wymagań i klimatu pomieszczenia. W związku z tym wyróżnia się między innymi lekkie panele 3D tworzone z płyt MDF, polimeryzowanego chlorku winylu, czyli popularnego PCV i styropianu. Pierwsze z nich potocznie nazywane są materiałami drewnopochodnymi. Wyróżniają się przede wszystkim lekkością, co przekłada się łatwy montaż, który można wykonać nawet samodzielnie. Jednak przy ich wyborze trzeba pamiętać, że narażone są na działanie wody, więc stosowanie ich w kuchni i łazience nie jest wskazane. Mimo wszystko idealnie sprawdzą się w salonie, czy przedpokoju. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, więc ich dopasowanie nie jest trudne. Co więcej, mogą również pełnić funkcję izolacji cieplnej i akustycznej, co jest bardzo przydatne, szczególnie w mieszkaniach, które znajdują się w blokach. Kolejny materiał, czyli PCV cechuje się przede wszystkim tym, że jest wodoodporny. W związku z tym bez problemu może być montowany w łazienkach i kuchniach, gdzie często wykorzystywana jest woda.

panele ścienne 3DPonadto bardzo łatwo czyści się go z zanieczyszczeń, które mogą pojawiać się w trakcie użytkowania. Tak samo, jak płyty MDF, występuje w wielu kształtach i kolorach i dostępny jest w przystępnych cenach. Lekkie panele ścienne 3D produkowane są także ze styropianu. Bardzo dobrze sprawdzi się on w fantazyjnych wzorach, które z łatwością można w nim wyciąć. Najczęściej materiał ten wykorzystywany jest do imitowania cegły lub kamienia. Ponadto jego montaż również nie jest trudny, wystarczy do tego tylko odpowiedni klej. Głównie dlatego, że jest lekki i bez problemu może zostać przewieziony przez klienta do domu. Oczywiście jego kolor również nie jest problemem, ponieważ można go zmienić bardzo szybko, wykorzystując do tego właściwą farbę. Przy malowaniu paneli 3D producenci zalecają użycie specjalnego pistoletu natryskowego, który przede wszystkim równo rozłoży warstwę koloru, a także dotrze w najmniejsze zakamarki.

Wybór odpowiednich paneli nie jest prosty. Kiedy ich montaż chce się wykonać samodzielnie, warto zdecydować się na te, który wykonywane są z lekkich materiałów. W ten sposób cały proces będzie mógł być przeprowadzony sprawnie.