You are currently viewing Projektowanie wnętrz gabinetów Spa

Projektowanie wnętrz gabinetów Spa

Gabinet kosmetyczne, fryzjerskie, czy salony Spa to miejsca odpoczynku, w których można zadbać o swój dobry wygląd, jak również o dobre samopoczucie. Nowa fryzura, piękny manicure, czy relaksujący masaż na pewno sprawią, że każdy poczuje się lepiej. Wiadomo, że najważniejsze w takich miejscach jest nowoczesne wyposażenie, ciekawe usługi oraz doświadczona kadra, która zadba o profesjonalne wykonanie zabiegu.

Projektowanie gabinetu spa

 projektowanie wnętrzJednak warto pomyśleć także o wystroju wnętrza. Jeśli poczekalnia, czy sala zabiegowa będą źle urządzone to nie będą zachęcały klientów do powrotu do danego salonu, poza tym będą negatywnie oddziaływać na ich samopoczucie. Każdy woli przebywać w ładnym, komfortowym wnętrzu, niż w brzydkim i ciemnym. Jak zatem powinno wyglądać profesjonalne projektowanie wnętrz Spa i podobnych miejsc? Na pewno warto postawić na jasne, ciepłe kolory. Może to być żółty, beżowy, a nawet złamana biel. Można używać też barw ziemi, czy takich które kojarzą się z odpoczynkiem np. niebieski – kolor nieba i morza, zielony – kolor roślin. Takie barwy działają relaksująco, uspokajająco, w przeciwieństwie do takich kolorów jak czerwony, pomarańczowy, czy barwy neonowe. Takich zdecydowanie należy unikać w Spa.

 projektowanie wnętrzJeśli chodzi o materiały to bardzo często wykorzystywane jest szkło. Szklane, mleczne drzwi do gabinetu będą bardzo nowoczesne i eleganckie. Można używać też szkła typu lacobel np. na blaty przy umywalkach, czy jako fronty szafek. Lacobel ma lśniącą powierzchnię, jest idealnie gładki i nie ma łączeń. Łatwo się go czyści i dezynfekuje, co jest bardzo ważne w salonach kosmetycznych i innych. Dodatkowo występuje w wielu odcieniach, zatem można go łatwo dobrać do wystroju pomieszczenia. W nowoczesnych gabinetach Spa częściej niż drewno można zobaczyć dodatki metalowe. Pasują one idealnie do szkła, a te zrobione ze stali nierdzewnej będą odporne na korozję. Jednak jasne ściany skontrastowane z ciemnym drewnem także dadzą elegancki efekt. We wnętrzu Spa nie powinno zabraknąć też dekoracji. Doskonale sprawdzą się obrazy i fotografie z motywami roślinnymi, jak również same rośliny w doniczkach. Wiele kwiatów nie tylko dobrze wygląda, ale i pięknie pachnie, więc na pewno sprawdzą się one podczas sesji relaksacyjnej.

Strefa Spa powinna być tak zaprojektowana by była nie tylko praktyczna, ale i estetyczna. Jasne barwy, szkło zestawione z metalem lub ciemnym drewnem i roślinne dekoracje będą tu jak najbardziej odpowiednie. Dzięki temu każdy klient Spa będzie mógł się w pełni zrelaksować, czemu sprzyjać będzie odpowiednia aranżacja wnętrza.