You are currently viewing Parametry techniczne dobrego rusztowania

Parametry techniczne dobrego rusztowania

Każdej ekipie budowlanej zależy zawsze na tym, aby swoją pracę wykonać jak najlepiej, ale także jak najszybciej. A znaczenie tutaj mają nawet najmniejsze szczegóły. Wpływ na prędkość prac ma między innymi… rusztowanie. A to dlatego, że są one zawsze wykorzystywane przy pracach na wysokościach, jednak najpierw należy je złożyć.

Rusztowania łatwe do przestawienia

rusztowania przejezdne składaneJeśli elementy rusztowania są ciężkie, wówczas jego montaż zabiera niepotrzebnie wiele czasu. A przy tym marnuje energię budowlańców, co po prostu nie ma sensu. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego rusztowania. Optymalną lekkość zapewni aluminium i to właśnie z tej przyczyny rusztowania aluminiowe są najczęściej kupowane. Ważne jednak, aby aluminium było anodowane, w ten sposób nie będzie brudzić nawet gdy będzie użytkowane już od długiego czasu. Ale istotna jest także inna cecha, a mianowicie mobilność konstrukcji. Z prostej przyczyny, że zazwyczaj nie pracujemy tylko przy jednej ścianie budynku, a przy wszystkich. Kupowanie czterech czy większej ilości rusztowań jest tylko niepotrzebną stratą pieniędzy, skoro dysponujemy ograniczoną liczebnie ekipą budowlaną, a więc i tak będziemy wykonywać prace najpierw przy jednej tylko ścianie, a potem dopiero na kolejnej.

rusztowania przejezdne składaneZatem rusztowanie wystarczy nam jedno. Jednakże rozbieranie go i ponowne składanie jest stratą czasu, na której na pewno nam nie zależy. Dlatego właśnie dobrym wyborem są rusztowania przejezdne składane, które na podstawie posiadają kółka, dzięki którym można je szybko przemieszczać w dowolne, wybrane przez siebie miejsce na placu budowy. Fakt, że rusztowanie można złożyć sprawia, że staje się ono jeszcze łatwiejsze w transportowaniu. To prawdziwa zaleta tej konstrukcji. Takie rusztowania dostępne są w szerokim wyborze, możemy zdecydować się na wysokość 3 m, która jest najpopularniejsza, sprawdza się bowiem taka konstrukcja na większości dużych budów, jak i na tych małych. Jednakże dostępne są rusztowania o różnych wymiarach podestu – na przykład 1,47×0,50 m czy tylko 1,20×0,50. Warto wybrać jednak taką wielkość platformy, która zapewni całkowite bezpieczeństwo osobie przebywającej na niej. Nie obsunie jej się noga, tylko zawsze cała stopa będzie na platformie.

Słowem podsumowania, jezdne rusztowania składane wykonane z aluminium są najlepszym wyborem, ponieważ posiadają bardzo dobre parametry techniczne, które są doceniane przez praktycznie każdą ekipę budowlaną. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena tych rusztowań, która sprawia, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.