You are currently viewing Materiały na hydroizolacje łazienek

Materiały na hydroizolacje łazienek

Łazienka to miejsce, które jest najbardziej narażone na działanie wilgoci. Nic więc dziwnego, że podczas budowy należy zadbać o odpowiednią przeciwwodną hydroizolację tego pomieszczenia. Zrobić można to na różne sposoby. Obecnie na rynku istnieje szereg materiałów, które odpowiednie nadają się do tego celu. Są to izolacje w płynie, izolacje bitumiczne oraz różnego rodzaju papy.

Z czego wykonać hydroizolację?

przeciwwodne hydroizolacje w lublinieCzym charakteryzuje się każdy materiał, z którego można wykonać takie przeciwwodne hydroizolacje w Lublinie? Każdy lubelski producent udzieli nam na ten temat niezbędnych informacji. Obecnie dużą popularnością cieszą się folie w płynie, ponieważ ich stosowanie jest naprawdę proste. Po prostu mieszamy produkt w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji, a potem rozprowadzamy go po wcześniej wyczyszczonym podłożu. Taka folia w płynie to nic innego jak odpowiednie proporcje żywic syntetycznych oraz wypełniaczy. Taka masa po zaschnięciu charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi parametrami izolacyjnymi, dlatego pod tym względem przypomina folię. W odróżnieniu jednak od prawdziwej folii, ta doskonale spełnia swoją rolę przez naprawdę długi czas. Taką izolację w płynie może bez problemu stosować nawet osoba bez żadnego doświadczenia w budownictwie, nie jest to bowiem nic skomplikowanego. Zainteresowanie, jakim cieszy się ten nowoczesny materiał w Lublinie, nie powinno więc dziwić.

przeciwwodne hydroizolacje w lublinieKolejnym rodzajem przeciwwilgociowej i przeciwwodnej izolacji jest hydroizolacja bitumiczna. To emulsja na bazie wody, z dodatkiem płynnych tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się wodoszczelnością, może chronić mury nawet podczas zalania. Równocześnie cieszy się dobrą odpornością na wysokie temperatury oraz na ściskanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Tego typu izolację można stosować na różnego rodzaju podłożach, nie tylko na klasycznym betonie czy betonie komórkowym, ale także na powierzchniach, które już zostały pokryte tynkiem cementowym czy w miejscach, w których znajduje się poprzednia, stara już i zniszczona powłoka bitumiczna. Papa to zaś najstarszy rodzaj izolacji, jednakże warto wiedzieć, że technologia poszła nieco do przodu. Papy z asfaltu tradycyjnego nie są już używane, mimo iż charakteryzował je niski koszt. Montaż był jednak dość problematyczny. Równie tanie są papy asfaltowe oksydowane i to one wyparły te tradycyjne. Coraz częściej spotkać można też papy modyfikowane (z zawartością jakiejś substancji polimerowej), tekturowe.

Do izolacji może służyć także welon szklany klejony lepikiem, a także tkanina szklana, którą można zgrzewać w celu uzyskania odpowiedniej szczelności. Materiałów do izolacji przeciwwodnej oraz przeciwwilgociowej jest całe mnóstwo. Bez problemu każdy więc dobierze odpowiedni produkt do hydroizolacji swojej łazienki.