You are currently viewing Konstrukcje stalowe do obiektów przemysłowych

Konstrukcje stalowe do obiektów przemysłowych

Obiekty przemysłowe takie jak fabryki czy hale magazynowe muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Wykorzystuje się tam często ciężki sprzęt i liczne maszyny, więc nie trudno o uszkodzenia. Najlepiej nadaje się do przemysłu metal, w szczególności stal, ale też żelazo czy aluminium.

Hale stalowe z blachy ocynkowanej

konstrukcje stalowe halPosiada on szerokie zastosowanie, do tego jest plastyczny po upłynnieniu, ale trwały po utwardzeniu. Modułowe konstrukcje stalowe ceny wykonane z blachy ocynkowanej czy blachy trapezowej są najlepszym rozwiązaniem. Sama hala będzie prawie w całości wykonana z blachy z wyjątkiem podłoża. Tutaj wylewa się fundamenty, podłoże jest często betonowe ( w tym z betonu hydrofobizowanego czyli zabezpieczonego przed działaniem wody), czasem stosuje się podłogi przemysłowe, takie gładkie, lśniące, żywiczne, wylewane. Ściany i zadaszenia wykonane są z blachy. Dzięki temu obiekt przemysłowy zostanie błyskawicznie postawiony i od razu można przejść do jego wyposażenia. W hali sprawdzą się także kraty pomostowe i stalowe schody z balustradami. Takie schody nie wymagają konserwacji, są stabilne, a półpiętro wykonane ze zgrzewanych krat pomostowych jest dobrym punktem widokowym z jakiego widać wszystko co się dzieje na hali.

konstrukcje stalowe halHala posiada także metalowe drzwi i okna. Okna aluminiowe posiadają trwałą ramę, często można znaleźć też dodatkowo zabezpieczone szkło, dzięki czemu szyba nie ulegnie pęknięciu nawet przy uderzeniu. Szyba ze szkła hartowanego nie będzie się kruszyć, jak zwykłe szkło, tylko pojawi się na nim pajęczyna pęknięć, a zabezpieczająca folia zatrzyma odłamki. To ważne dla bezpieczeństwa pracowników pracujących na hali przemysłowej. Natomiast drzwi metalowe mają zadbać o bezpieczeństwo sprzętów i towarów znajdujących się na hali. Takie drzwi najczęściej są otwierane automatycznie do góry, co ułatwia zabieranie i dostarczanie produktów do magazynu. Drzwi z metalu są bardziej odporne na włamania, można do nich dodać także kłódki, zasuwy czy inne dodatkowe zabezpieczenia. To podnosi bezpieczeństwo towaru. Do hal stalowych warto jest zakupić metalowe regały. Są to małe szafki, jak również regały wysokiego składowania, potrzebne w sklepach budowlanych i meblowych.

Regały metalowe są odporne na duże obciążenia, mają zazwyczaj regulowane półki ułatwiające dopasowanie towaru do nich, metal zapewnia też stabilność i trwałość konstrukcji. Jak widać przy budowie hali przemysłowej bardzo wiele rzeczy można wykonać z metalu, zarówno od strony konstrukcji zewnętrznej budynku, jak również od strony wyposażenia.