You are currently viewing Jak wygląda montaż ogrodzenia z siatki?

Jak wygląda montaż ogrodzenia z siatki?

W ostatnich czasach przy montażu ogrodzeń wykorzystuje się siatkę. Głównie ze względu na to, że jest łatwo dostępna i tania. Co więcej, na rynku obecnych jest wiele jej rodzajów, które można dobrać odpowiednio do terenu, który mają ochraniać. W związku z tym wyróżnia się siatki plecione, zgrzewane i leśne. Niezależnie od wyboru ich instalacja nie jest trudna.

Wyznaczanie miejsca na ogrodzenie

ogrodzenia z siatkiBez problemu można to zrobić samodzielnie. Wystarczy się tylko odpowiedniego przygotować. Przede wszystkim należy rozpocząć od wyznaczenia miejsca pracy. Wiąże się to z oczyszczeniem całego terenu, czyli usunięciem roślin, kamieni, gałęzi i innych zanieczyszczeń. Następnie trzeba wyznaczyć linię ogrodzenia z siatki. Można zrobić to za pomocą specjalnej żyłki murarskiej albo po prostu zwykłego sznurka. Jednak należy się skupić na tym zadaniu, ponieważ wszystko powinno zostać zaznaczone prosto. Wiele osób dodatkowo wyrównuje podłoże, co ułatwia wyznaczenie całego terenu. Kolejny krok obejmuje kopanie dołków pod słupki. Przede wszystkim powinny być one w równej odległości, zazwyczaj nie dalej od sobie niż 2,5 metra. Z kolei ich głębokość, zależna jest od strefy zamarzania gruntu. Należy pamiętać, że jest ona różna w każdym regionie. Ponadto, ich szerokość, powinna być dostosowana na rozmiarów słupków, a konkretnie ich średnicy. Po wykonaniu zadania wystarczy je osadzić. Oczywiście najlepiej jest zalać je betonem i wypoziomować, by stały prosto. Jednak trzeba przy tym pamiętać o słupkach początkowych i końcowych, ponieważ będą przyjmować największą siłę naprężającą.

ogrodzenia z siatkiW związku z tym, by je wzmocnić, używa się tzw. słupków podporowych, które montuje się pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Dzięki temu ma się pewność, że nic się nie przekrzywi. Najlepiej jest zadbać o to przed zaschnięciem betonu. Większość fachowców wykorzystuje do tego, dobrze wszystkim znaną poziomnicę. Oczywiście należy odczekać, aż wszystko wyschnie i dopiero potem można zabierać się za naciąganie siatki. Jest to już przedostatni etap całego montażu. W zależności od jej rodzaju należy ją wcześniej rozłożyć, a w przypadku modelu plecionego rozciągnąć. Cały proces rozpoczyna się od słupka początkowego lub narożnikowego. Potrzebny jest do tego pręt napinający ze specjalną opaską mocującą, a także śruby z odpowiedniej wielkości oczkiem. W ten sposób można dobrze naciągnąć całą siatkę.

Co więcej, wie się, w których miejscach wywiercić dziurki w słupkach, by zamontować przelotki. To jest już ostatni etap, który także wymaga precyzji. Odpowiedni montaż siatki jest bardzo ważny. Powinien zostać wykonany prawidłowo, by cała konstrukcja mogła służyć przez wiele lat, nie tylko jako ozdoba, ale także jako ochrona.