You are currently viewing Jak wybrać dobrą szafę?

Jak wybrać dobrą szafę?

Kobiety często narzekają, że w szafie nie mają miejsca na swoje rzeczy. W większości jest to tylko marudzenie, ponieważ w szafie znajduje się wiele rzeczy i wystarczy je odpowiednio ułożyć, by zapanował tam porządek. To nie zmienia jednak faktu, iż warto jest mieć w domu przynajmniej jedną dużą szafę, w której zmieszczą się nie tylko ubrania, ale także pościel, ręczniki, czy torebki i buty.

Pojemne szafy na ubrania

szafy na wymiarJak wybrać dobrą szafę? Z pewnością warto jest zamówić pojemne szafy na wymiar z Bielska. Szafa na wymiar może stanąć w sypialni, czy w korytarzu, a nawet na poddaszu. Jako że jest tworzona na zamówienie to może mieć wymiary dopasowane do wnęk ściennych, czy do skosów na poddaszu. Dzięki temu można zagospodarować miejsca, w których nie dałoby się wstawić biurka, czy łóżka. Najczęściej są to szafy z drzwiami przesuwnymi, bardzo praktyczne i nowoczesne. Drzwi uchylne mają tą wadę, że nie sprawdzają się w małych przestrzeniach. Jeśli inne meble czy ściany są za blisko drzwiczek szafki to nie da się ich maksymalnie uchylić, przez co korzystanie z szafy jest utrudnione. Drzwi przesuwne są wtedy idealnym rozwiązaniem. Dobra szafa powinna mieć też różne miejsca do przechowywania rzeczy. Potrzebne są półki, szuflady, wieszaki.

szafy na wymiarPółki są idealne do kładzenia ręczników, pościeli, obrusów. Przydadzą się też na rzadziej używane rzeczy np. zimowe, w okresie letnim. Na półkach można stawiać koszyczki czy pojemniki, które ułatwią organizację przestrzeni. Szuflady są idealne do przechowywania bielizny oraz piżam, które nie powinny leżeć na wierzchu. Wieszaki są idealne na wszelkie ubrania, szczególnie na te, które łatwo się gniotą. Dzieki temu ubrania zawsze będą gotowe do noszenia, a dodatkowo nie będą zajmowały dużo miejsca. Każdą bluzkę, czy spodnie będzie można łatwo znaleźć na wieszaku, a nie przekopując się przez stertę ubrań. Można w szafie zorganizować też przestrzeń na paski do spodni czy krawaty (specjalne wieszaki), miejsce na półkach na torebki, czy też na podłodze wstawić szafki na buty. Dobrym rozwiązaniem jest tez wybór drzwi całkowicie lub częściowo pokrytych lustrami. Dzięki temu po ubraniu się można od razu sprawdzić w lustrze jak wyglądamy.

Dobra szafa będzie miała kolor dobrany do innych mebli w pomieszczeniu. Dzięki temu całośc będzie spójna aranżacyjnie. Warto pamiętać, że do szafy zawsze można dokupić różne wieszaki, organizery, czy zmienić ustawienia półek. Wtedy układ szafy szybko można zmienić i dopasować do bieżących potrzeb. Takie organizery można kupić tanio w wielu sklepach z artykułami do wnętrz.