You are currently viewing Jak profesjonalnie ociepla się budynki?

Jak profesjonalnie ociepla się budynki?

Od pewnego czasu, znacznie większą rolę niż kiedykolwiek wcześniej, zaczęła odgrywać odpowiednia izolacja termiczna budynków o różnym przeznaczeniu. Jest ona tak ważna, gdyż jest to jedyny sposób na ograniczenie ciągle rosnących kosztów ogrzewania domu. W wielu przypadkach, warto przemyśleć zlecenie zadania izolacji domu profesjonalistom.

Dokładne ocieplanie budynków

ocieplanie budynkuJak się bowiem okazuje, izolacja termiczna różnych budynków jest praca wieloetapową a ich ważną częścią jest przygotowanie ścian domu do prac izolacyjnych. Tylko w takim wypadku można liczyć na szybkie i sprawne ocieplanie budynków – trójmiasto jest tym miejscem, gdzie zostało ocieplonych wiele domów zgodnie z tą zasadą. Bardzo istotnym elementem sprawnego ocieplania jest przygotowanie elewacji do tego procesu, poprzez jej zabezpieczenie przed wilgocią. Istotnym elementem jest tutaj odpowiednie osuszenie elewacji, tak, aby nie spowodować zawilgocenia ścian poprzez pokrycie ich materiałem termoizolacyjnym. Bardzo ważnym elementem przygotowującym fasadę budynku na jej ocieplenie, jest oczyszczenie ścian. Jest to ważne aby wybrane materiały izolacyjne mogły idealnie do nich przylegać.

ocieplony budynekProfesjonaliści wykorzystują w tym celu zazwyczaj cementową zaprawę wyrównawczą, którą pokrywa się dodatkowo preparatem o cechach gruntujących. Firmy, które zajmują się profesjonalnym izolowaniem różnych budynków, wykorzystują w tym celu jedną z dwóch metod. Pierwsza jest nazywana metodą lekką mokrą, druga to metoda lekka sucha. W obu przypadkach, materiał izolacyjny umieszczany jest pomiędzy ścianą, a murem osłonowym. Metoda lekka sucha wymaga użycia odpowiedniego kleju, oraz tynku cienkowarstwowego które służą do umocowania do ściany styropianu, lub też wełny mineralnej, Metoda lekka sucha, zamiast kleju, związana jest z wykorzystywaniem odpowiedniego rusztu, który pełni w niej ważna funkcję szkieletu, który podtrzymuje całą izolację. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że może być ona wykonywana w czasie każdego rodzaju pogody. Warto dodać że samodzielne próby zastosowania w praktyce tych metod izolacji skończą się niepowodzeniem, ze względu na brak doświadczenia oraz dostępu do odpowiednich, wysoko jakościowych materiałów izolacyjnych.

Od wyboru odpowiedniej metody izolacji domu mogą zależeć koszty jego ogrzewania. Właśnie dlatego, nie powinno się na tym oszczędzać a zadanie izolacji najlepiej jest zlecić profesjonalistom w swojej dziedzinie. Dzięki temu, jest większa pewność, że koszty utrzymania danego obiektu będą znacznie niższe, niż bez jego odizolowania.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.heliodor.gdynia.pl!