You are currently viewing Grubość posadzki betonowej

Grubość posadzki betonowej

Posadzki betonowe mogą mieć różną grubość. Te najcieńsze to raptem pół milimetra, natomiast najgrubsze mogą mieć nawet trzydzieści centymetrów. Mamy więc naprawdę szeroki wybór. Skąd wiedzieć, która posadzka sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku? Czy wpływ na grubość ma też materiał, z jakiego będzie wykonana? Posadzki żywiczne są cieńsze, a betonowe – grubsze?

Posadzki przemysłowe i ich grubość

zacierane posadzki betonowe w WarszawieTo trudne pytania, jednak profesjonaliści odpowiedzą na nie bez problemu. Pierwszą grupą posadzek są te o grubości od pół milimetra do dwóch centymetrów i faktycznie, znajdują się tam przede wszystkim żywice. Taka posadzka wykonywana jest na podłożu, które ma już swoją nośność, jest to więc najczęściej po prostu beton. Najczęściej układa się dwie warstwy żywicy, a wówczas grubość posadzki ma maksimum półtora milimetra. Jeśli dołożymy trzecią warstwę, a do tego zastosujemy dodatkowe kruszywo antypoślizgowe lub po prostu aby zwiększyć dekoracyjność posadzki, wówczas ma ona już dwa i pół milimetra grubości, a więc nadal mniej niż wykładzina. To dlatego posadzki żywiczne cieszą się taką popularnością, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i firmach oraz magazynach. Alternatywą dla żywicy są zacierane posadzki betonowe w Warszawie. Cienkowarstwowe posadzki betonowe to grubość ośmiu milimetrów.

zacierane posadzki betonowe w WarszawieW ofertach znajdziemy wylewki przypominające granit czy też marmur, chociaż to niedrogie wylewki betonowe – ale dzięki tej funkcji dekoracyjnej możemy tanio stworzyć piękną aranżację wnętrza. Jednak nie zawsze cienkie posadzki są najlepszym wyborem. Czasami warto zdecydować się na te o średniej grubości. Można za ich pomocą bardzo dobrze wyrównać podłoże, mogą być warstwą ostateczną w magazynie czy zakładzie przemysłowym, jak i warstwą, na którą jeszcze położymy kafelki czy parkiet. Niektóre produkty wśród komponentów posiadają utwardzacz do betonu, dzięki czemu do ich właściwości dodać można niepylenie – takie posadzki sprawdzają się idealnie w przemyśle. Z kolei wybierając wylewkę dekoracyjną, stawiamy przede wszystkim na łatwość utrzymania jej w czystości. Im grubsza posadzka, tym może być narażana na większe obciążenia, na przykład nie tylko na ruch pieszy, ale także może być stosowana jako nawierzchnia pod parking czy podjazd pod domem.

Dlatego w zakładach przemysłowych stosuje się posadzki grubsze, ponieważ oprócz ruchu pieszego często poruszają się po wewnętrznych drogach zakładowych także wózki widłowe czy paleciaki. Wówczas posadzka musi grubsza, gdyż jest wtedy bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.