You are currently viewing Druk 3d i plany mieszkań i domów

Druk 3d i plany mieszkań i domów

Nowoczesny architekt dysponuje nowoczesnymi narzędziami służącymi do projektowania domów i mieszkań. Służą do tego przede wszystkim specjalistyczne programy komputerowe, które są bardzo pomocne. Kiedyś musiał robić skomplikowane rysunki techniczne na arkuszu papieru lub na kalce technicznej.

Jak druk 3d przydaje się w nieruchomościach?

makiety architektoniczne

Teraz nie tylko zaoszczędza czas, ale ma szereg ułatwień. Nowością jest drukowanie 3d, które w łatwy sposób obrazuje zaprojektowany przez architekta dom lub mieszkanie. Projekt może stanowić całość budynku z posesją lub plan mieszkania. Ogromną zaletą jest to, że za pomocą nowoczesnych narzędzi specjalista oszczędza czas, ale musi w te urządzenia oraz w programy komputerowe zainwestować sporą kwotę pieniężną. Dzięki temu powstają wydruki, które są precyzyjne. Na początku były to proste kształty jednolitego koloru, ale teraz są one co raz bardziej skomplikowane. Maszyna do drukowania, posiada specjalny rysik, który przesuwa się w przestrzeni na podstawie ustalonych współrzędnych i w miejscu, gdzie ma być nałożony materiał, powstają różne elementy. Wydruki 3d są bardzo ciekawe. Dziś mamy do dyspozycji nie tylko surowe plany mieszkań, ale i również sztuczne umeblowanie. Można robić miniatury schodów, okien, drzwi, mebli, urządzeń gospodarstwa domowego.

makiety budowalane

Klient, który otrzyma taki projekt jest zadowolony, ponieważ może dzięki temu sobie wyobrazić, jak będzie jego mieszkanie. Wielokrotnie zdarzało się tak, że prace rożnych projektantów były używane w celach artystycznych na wystawach lub konkursach. Ludzie są zachwyceni takimi pomyślani, więc druk 3d stał się bardzo popularny. Znane są różnego rodzaju muzea miniatur. To właśnie dzięki nowoczesnemu drukowaniu powstają prototypy znanych zamków i budynków. Z uwagi na to, że programy komputerowe są bardzo precyzyjne, to i budynki imitują doskonale dane obiekty. Należy tylko dobrać odpowiednią skalę. W oparciu o program komputerowy dziś mogą powstawać prawdziwe domy, ale nie są one robione na masową skalę. Obecnie jesteśmy na etapie testowania i eksperymentowania. Drukowanie 3d jest użyteczne również, jeżeli chcemy zaprojektować i pokazać klientowi przestrzeń na danej posesji. Są więc drukowane imitacje roślin, mebli, drzew. Można zaprojektować również tarasy, balkony, ogrodzenia oraz wiele innych urządzeń i elementów znajdujących się na podwórku i ogrodzie.

Całość stanowi doskonały projekt przestrzenny obrazujący dom, wnętrze oraz ogród. Świat zmierza do tego, że powstaje coraz więcej urządzeń, które ułatwiają pracę oraz są coraz bardziej doskonałe. Takim urządzeniem jest właśnie drukarka do wydruków trójwymiarowych.